Results

Saturday 30 October 2021

McBookie.com First Division

14:00
Buchanhaven Hearts
1 - 4 Full time
Fraserburgh United
14:00
Sunnybank
2 - 2 Full time
Stoneywood Parkvale

McBookie.com Superleague

14:00
Deveronside
1 - 3 Full time
Colony Park
14:00
Dyce Juniors
2 - 0 Full time
Bridge of Don Thistle
14:00
Hermes
3 - 0 Full time
Aberdeen East End
14:00
Maud
2 - 3 Full time
Montrose Roselea
14:00
Nairn St Ninian
1 - 2 Full time
Culter

McBookie.com Second Division

14:00
Islavale
P - P
Cruden Bay
14:00
New Elgin
0 - 4 Full time
Burghead Thistle
14:00
Rothie Rovers
2 - 2 Full time
Forres Thistle
14:00
Whitehills
5 - 5 Full time
Glentanar

Saturday 23 October 2021

McBookie.com First Division

14:00
Aberdeen University
1 - 1 Full time
Dufftown
14:00
Fraserburgh United
2 - 0 Full time
Longside
14:00
Sunnybank
0 - 0 Full time
Stonehaven

League Cup Section 6

14:00
Banchory St Ternan
1 - 3 Full time
Stoneywood Parkvale

McBookie.com Superleague

14:00
Bridge of Don Thistle
3 - 1 Full time
Maud
14:00
Ellon United
4 - 4 Full time
Deveronside
14:00
Hall Russell United
0 - 7 Full time
Culter
14:00
Nairn St Ninian
1 - 1 Full time
Aberdeen East End

League Cup Section 4

14:00
Buchanhaven Hearts
0 - 2 Full time
Colony Park

McBookie.com Second Division

14:00
Forres Thistle
0 - 1 Full time
Burghead Thistle
14:00
Glentanar
0 - 1 Full time
Cruden Bay
14:00
New Elgin
3 - 2 Full time
Islavale
14:00
Rothie Rovers
5 - 3 Full time
Whitehills

Scottish Junior Cup sponsored by Macron - Third

14:30
Dyce Juniors
4 - 2 Full time
West Calder
14:30
Newmachar United
0 - 2 Full time
Dundee North End

North Regional Cup - First Round

14:00
Hermes
4 - 4 Full time
Montrose Roselea
Montrose Roselea win 3 - 5 on penalties.

Saturday 16 October 2021

League Cup Section 5

14:00
Aberdeen East End
0 - 1 Full time
Banks o' Dee

League Cup Section 6

14:00
Banchory St Ternan
0 - 2 Full time
Culter

League Cup Section 7

14:00
Bridge of Don Thistle
6 - 2 Full time
Aberdeen University

League Cup Section 4

14:00
Colony Park
1 - 3 Full time
Longside
14:00
Ellon United
1 - 5 Full time
Buchanhaven Hearts

McBookie.com Second Division

14:00
Cruden Bay
2 - 2 Full time
Burghead Thistle
14:00
Glentanar
0 - 3 Full time
Forres Thistle
14:00
Islavale
2 - 1 Full time
Whitehills
14:00
Newmachar United
0 - 4 Full time
Rothie Rovers

McBookie.com First Division

14:00
Fraserburgh United
1 - 3 Full time
Stoneywood Parkvale
14:00
Stonehaven
1 - 1 Full time
Dufftown

McBookie.com Superleague

14:00
Hall Russell United
1 - 0 Full time
Nairn St Ninian
14:00
Maud
1 - 3 Full time
Dyce Juniors
14:00
Montrose Roselea
4 - 1 Full time
Deveronside

League Cup Section 8

14:00
Hermes
1 - 0 Full time
Sunnybank

Saturday 9 October 2021

McBookie.com Superleague

14:00
Bridge of Don Thistle
2 - 1 Full time
Banchory St Ternan
14:00
Nairn St Ninian
3 - 0 Full time
Colony Park

McBookie.com Second Division

14:00
Cruden Bay
1 - 0 Full time
Newmachar United
14:00
Islavale
0 - 1 Full time
Burghead Thistle
14:00
Whitehills
2 - 2 Full time
New Elgin

League Cup Section 3

14:00
Rothie Rovers
5 - 1 Full time
Maud

McBookie.com First Division

14:00
Sunnybank
6 - 0 Full time
Longside

Quest Engineering Inter Regional Trophy - second round

14:00
Aberdeen East End
2 - 3 Full time
Stoneywood Parkvale
14:00
Aberdeen University
1 - 1 Full time
Glentanar
Glentanar win 3 - 5 on penalties.
14:00
Banks o' Dee
2 - 1 Full time
Hermes
14:00
Culter
5 - 0 Full time
Forres Thistle
14:00
Dyce Juniors
7 - 0 Full time
Hall Russell United
14:00
Fraserburgh United
3 - 1 Full time
Ellon United
14:00
Stonehaven
1 - 2 Full time
Buchanhaven Hearts

Friday 8 October 2021

Quest Engineering Inter Regional Trophy - second round

20:00
Montrose Roselea
2 - 0 Full time
Deveronside

Wednesday 6 October 2021

McBookie.com Superleague

19:30
Banks o' Dee
5 - 0 Full time
Dyce Juniors

Saturday 2 October 2021

McBookie.com Superleague

14:00
Aberdeen East End
4 - 2 Full time
Maud
14:00
Banchory St Ternan
0 - 3 Full time
Hermes
14:00
Bridge of Don Thistle
7 - 1 Full time
Ellon United
14:00
Culter
10 - 0 Full time
Deveronside
14:00
Dyce Juniors
1 - 2 Full time
Colony Park
14:00
Montrose Roselea
3 - 0 Full time
Nairn St Ninian

McBookie.com First Division

14:00
Buchanhaven Hearts
3 - 1 Full time
Stonehaven
14:00
Dufftown
3 - 1 Full time
Fraserburgh United
14:00
Stoneywood Parkvale
2 - 1 Full time
Longside
14:00
Sunnybank
3 - 2 Full time
Aberdeen University

McBookie.com Second Division

14:00
Burghead Thistle
2 - 1 Full time
Newmachar United
14:00
Forres Thistle
2 - 1 Full time
New Elgin
14:00
Glentanar
1 - 2 Full time
Islavale
14:00
Rothie Rovers
5 - 1 Full time
Cruden Bay

Latest news

Elginshire cup final
General Elginshire cup final

Edmondson Electrical (Elgin)

Stonehaven win
General Stonehaven win

Morrison cup

Morrison Cup Final
General Morrison Cup Final

Stonehaven v Rothie Rovers

North Region Junior Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe