Results

Filter by team

Saturday 30 November 2019

McBookie.com First Division

13:30
Aberdeen University
P - P
Buckie Rovers
13:30
Dufftown
P - P
Stonehaven
13:30
Longside
4 - 3 Full time
Sunnybank
13:30
Stoneywood Parkvale
P - P
Buchanhaven Hearts

McBookie.com Superleague

14:30
Banks o' Dee
6 - 3 Full time
Colony Park
13:30
Culter
P - P
Maud
13:30
Deveronside
7 - 1 Full time
Ellon United
13:30
Dyce Juniors
P - P
Hermes
13:30
East End
1 - 2 Full time
Montrose Roselea

McBookie.com Second Division

13:30
Burghead Thistle
5 - 0 Full time
Cruden Bay
13:30
Islavale
P - P
Spey Valley United
13:30
New Elgin
2 - 1 Full time
Glentanar
13:30
Newmachar United
P - P
Forres Thistle

Quest Engineering Inter Regional Cup 19-20 - Second Round

13:15
Banchory St Ternan
P - P
Hall Russell United
13:15
Colony Park
P - P
Banks o' Dee

Macron Scottish Junior Cup 19-20 - Fourth Round

13:45
Bridge of Don Thistle
P - P
Fauldhouse

Saturday 23 November 2019

McBookie.com Superleague

13:30
Banchory St Ternan
2 - 2 Full time
Hermes
13:30
Banks o' Dee
4 - 1 Full time
Deveronside
13:30
Culter
4 - 1 Full time
Colony Park
13:30
Dyce Juniors
2 - 1 Full time
Hall Russell United
13:30
Nairn St Ninian
4 - 4 Full time
Montrose Roselea

McBookie.com First Division

13:30
Buchanhaven Hearts
2 - 7 Full time
Stonehaven
13:30
Dufftown
2 - 2 Full time
Longside
13:30
Fraserburgh United
2 - 0 Full time
Buckie Rovers
13:30
Sunnybank
4 - 2 Full time
Aberdeen University

McBookie.com Second Division

13:30
Burghead Thistle
2 - 0 Full time
New Elgin
13:30
Cruden Bay
4 - 0 Full time
Glentanar
13:30
Spey Valley United
3 - 1 Full time
Newmachar United
13:30
Whitehills
1 - 6 Full time
Islavale

Macron Scottish Junior Cup 19-20 - Fourth Round

13:45
Bridge of Don Thistle
P - P
Fauldhouse
13:45
East End
1 - 4 Full time
Beith Juniors
13:45
Gartcairn
7 - 0 Full time
Ellon United
13:45
Stoneywood Parkvale
4 - 1 Full time
Ashfield

Saturday 16 November 2019

McBookie.com Superleague

13:30
Bridge of Don Thistle
6 - 1 Full time
Maud
13:30
Colony Park
2 - 2 Full time
Hall Russell United
13:30
Deveronside
0 - 1 Full time
Culter
13:30
Hermes
2 - 0 Full time
East End
13:30
Montrose Roselea
0 - 1 Full time
Dyce Juniors
13:30
Nairn St Ninian
1 - 2 Full time
Banchory St Ternan

McBookie.com First Division

13:30
Buchanhaven Hearts
3 - 4 Full time
Dufftown
13:30
Buckie Rovers
1 - 3 Full time
Stoneywood Parkvale
13:30
Stonehaven
2 - 0 Full time
Fraserburgh United

McBookie.com Second Division

13:30
Cruden Bay
2 - 1 Full time
Spey Valley United
13:30
Forres Thistle
5 - 0 Full time
Whitehills
13:30
Islavale
P - P
Burghead Thistle
13:30
New Elgin
0 - 3 Full time
Newmachar United

Grill League Cup knockout stages 19-20 - Semi Finals

13:30
Ellon United
0 - 3 Full time
Banks o' Dee

Friday 15 November 2019

McBookie.com First Division

19:30
Longside
3 - 3 Full time
Aberdeen University

Wednesday 13 November 2019

McBookie.com Superleague

19:30
Banks o' Dee
2 - 1 Full time
Culter

Tuesday 12 November 2019

McBookie.com Superleague

19:30
Hermes
P - P
Bridge of Don Thistle

Saturday 9 November 2019

McBookie.com Superleague

14:00
Banks o' Dee
6 - 0 Full time
Banchory St Ternan
14:00
Bridge of Don Thistle
2 - 0 Full time
Montrose Roselea
14:00
Colony Park
A - A
Nairn St Ninian
14:00
Culter
1 - 0 Full time
Ellon United
14:00
Dyce Juniors
3 - 2 Full time
Maud
14:00
East End
3 - 2 Full time
Deveronside
14:00
Hall Russell United
1 - 2 Full time
Hermes

McBookie.com First Division

14:00
Dufftown
3 - 1 Full time
Fraserburgh United
14:00
Longside
7 - 3 Full time
Buchanhaven Hearts
14:00
Stonehaven
1 - 2 Full time
Aberdeen University
14:00
Stoneywood Parkvale
0 - 3 Full time
Sunnybank

McBookie.com Second Division

14:00
Glentanar
3 - 4 Full time
Forres Thistle
14:00
Islavale
P - P
New Elgin
14:00
Newmachar United
2 - 0 Full time
Whitehills
14:00
Spey Valley United
P - P
Burghead Thistle

Saturday 2 November 2019

McBookie.com Superleague

14:00
Banchory St Ternan
4 - 2 Full time
Colony Park
14:00
Hall Russell United
7 - 0 Full time
Ellon United
14:00
Maud
P - P
Bridge of Don Thistle
14:00
Montrose Roselea
0 - 1 Full time
Culter
14:00
Nairn St Ninian
1 - 1 Full time
Deveronside

McBookie.com First Division

14:00
Buckie Rovers
P - P
Stonehaven
14:00
Dufftown
P - P
Stoneywood Parkvale
14:00
Fraserburgh United
P - P
Longside
14:00
Sunnybank
4 - 2 Full time
Aberdeen University

McBookie.com Second Division

14:00
Burghead Thistle
4 - 0 Full time
Glentanar
14:00
Cruden Bay
P - P
Forres Thistle
14:00
Newmachar United
P - P
Islavale
14:00
Spey Valley United
P - P
New Elgin

Macron Scottish Junior Cup 19-20 - Third Round

14:30
Glenafton
2 - 1 Full time
Banks o' Dee
14:30
Lochee United
3 - 1 Full time
Hermes

Macron Scottish Junior Cup 19-20 - Third Round Replays

14:30
Scone Thistle
1 - 1 Full time
East End
East End win 1 - 4 on penalties.

North Region Junior Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe