Results

Filter by team

Saturday 26 October 2019

McBookie.com First Division

14:00
Aberdeen University
0 - 0 Full time
Fraserburgh United
14:00
Buchanhaven Hearts
1 - 4 Full time
Sunnybank

McBookie.com Superleague

14:00
Colony Park
2 - 0 Full time
Maud
14:00
Deveronside
2 - 2 Full time
Montrose Roselea
14:00
Hall Russell United
1 - 2 Full time
Nairn St Ninian

McBookie.com Second Division

14:00
Glentanar
1 - 5 Full time
Spey Valley United
14:00
New Elgin
4 - 1 Full time
Newmachar United
14:00
Whitehills
4 - 5 Full time
Forres Thistle

Macron Scottish Junior Cup 19-20 - Third Round

14:30
Banchory St Ternan
1 - 6 Full time
Larkhall
14:30
Benburb
2 - 1 Full time
Dyce Juniors
14:30
Bridge of Don Thistle
4 - 1 Full time
Adrossan Winton Rovers
14:30
Buckie Rovers
1 - 7 Full time
Blantyre
14:30
Burghead Thistle
0 - 2 Full time
Kirkintilloch Rob Roy
14:30
Culter
0 - 1 Full time
Rossvale
14:30
Dufftown
1 - 4 Full time
Johnstone Burgh
14:30
East End
1 - 1 Full time
Scone Thistle
14:30
Islavale
3 - 4 Full time
Rutherglen Glencairn
14:30
Longside
1 - 6 Full time
Stoneywood Parkvale
14:30
Stonehaven
0 - 4 Full time
Ellon United

Macron Scottish Junior Cup 19-20 - Second Round

14:00
Thorniewood
2 - 6 Full time
Banks o' Dee

Saturday 19 October 2019

McBookie.com Superleague

14:00
Bridge of Don Thistle
9 - 0 Full time
Ellon United
14:00
Colony Park
0 - 3 Full time
Montrose Roselea
14:00
Maud
2 - 3 Full time
Nairn St Ninian

McBookie.com Second Division

14:00
Cruden Bay
2 - 4 Full time
Newmachar United
14:00
Islavale
P - P
Spey Valley United
14:00
New Elgin
2 - 0 Full time
Whitehills

McBookie.com First Division

14:00
Stonehaven
P - P
Aberdeen University
14:00
Sunnybank
4 - 3 Full time
Longside

Quest Engineering Inter Regional Cup 19-20 - Second Round

14:00
Banchory St Ternan
P - P
Hall Russell United
14:00
Buckie Rovers
2 - 5 Full time
Buchanhaven Hearts
14:00
Culter
5 - 1 Full time
Stoneywood Parkvale
14:00
Dyce Juniors
0 - 1 Full time
Dufftown
14:00
East End
4 - 0 Full time
Burghead Thistle
14:00
Forres Thistle
4 - 2 Full time
Deveronside
14:00
Hermes
2 - 3 Full time
Fraserburgh United

Friday 18 October 2019

William Hill Scottish Cup 19-20 - Second Round

19:30
Edinburgh City
3 - 1 Full time
Banks o' Dee

Saturday 12 October 2019

McBookie.com First Division

14:00
Aberdeen University
1 - 1 Full time
Sunnybank
14:00
Buckie Rovers
4 - 0 Full time
Buchanhaven Hearts
14:00
Fraserburgh United
6 - 3 Full time
Stonehaven
14:00
Longside
2 - 2 Full time
Dufftown

McBookie.com Superleague

14:00
Bridge of Don Thistle
1 - 1 Full time
Banchory St Ternan
14:00
Colony Park
2 - 1 Full time
East End
14:00
Hall Russell United
1 - 1 Full time
Dyce Juniors
14:00
Montrose Roselea
5 - 0 Full time
Nairn St Ninian

McBookie.com Second Division

14:00
Burghead Thistle
5 - 2 Full time
Whitehills
14:00
Forres Thistle
3 - 0 Full time
New Elgin
14:00
Islavale
1 - 1 Full time
Cruden Bay
14:00
Newmachar United
3 - 2 Full time
Glentanar

Macron Scottish Junior Cup 19-20 - Second Round Replays

14:00
Benburb
11 - 0 Full time
Deveronside
14:30
Bo'ness United
2 - 2 Full time
Ellon United
Ellon United win 2 - 4 on penalties.
14:30
Culter
4 - 2 Full time
Wishaw

Macron Scottish Junior Cup 19-20 - Second Round

14:30
Maud
0 - 3 Full time
Kirrie Thistle
14:30
Thorniewood
P - P
Banks o' Dee

Grill League Cup knockout stages 19-20 - Semi Finals

14:00
Stoneywood Parkvale
0 - 1 Full time
Hermes

Saturday 5 October 2019

McBookie.com First Division

14:00
Aberdeen University
4 - 2 Full time
Stoneywood Parkvale
14:00
Buchanhaven Hearts
1 - 9 Full time
Stonehaven
14:00
Fraserburgh United
3 - 3 Full time
Sunnybank

McBookie.com Superleague

14:00
East End
P - P
Colony Park
14:00
East End
3 - 3 Full time
Nairn St Ninian
14:00
Hermes
5 - 5 Full time
Dyce Juniors
14:00
Montrose Roselea
0 - 0 Full time
Hall Russell United

McBookie.com Second Division

14:00
Glentanar
1 - 1 Full time
Islavale
14:00
New Elgin
P - P
Newmachar United
14:00
Spey Valley United
0 - 3 Full time
Forres Thistle

Macron Scottish Junior Cup 19-20 - Second Round

14:30
Ashfield
6 - 3 Full time
Colony Park
14:30
Buckie Rovers
2 - 1 Full time
Stoneyburn
14:30
Cruden Bay
0 - 4 Full time
Banchory St Ternan
14:30
Deveronside
0 - 0 Full time
Benburb
14:30
Dufftown
2 - 1 Full time
East Kilbride Thistle
14:30
Ellon United
0 - 0 Full time
Bo'ness United
14:30
Longside
6 - 1 Full time
Whitehills
14:30
Maud
P - P
Kirrie Thistle
14:30
Thorniewood
P - P
Banks o' Dee
14:30
Wishaw
1 - 1 Full time
Culter

Macron Scottish Junior Cup 19-20 - Second Round Replays

14:30
Bridge of Don Thistle
3 - 1 Full time
Kilwinning Rangers
14:30
Lochgelly Albert
3 - 4 Full time
Burghead Thistle

North Region Junior Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe