Confirm your age. Are you 18 or over?

Results

Saturday 31 August 2019

McBookie.com Superleague

14:00
Banchory St Ternan
0 - 3 Full time
Dyce Juniors
14:00
Bridge of Don Thistle
8 - 2 Full time
Colony Park
14:00
Deveronside
2 - 0 Full time
Hall Russell United
14:00
Ellon United
0 - 2 Full time
Hermes
14:00
Maud
0 - 1 Full time
Montrose Roselea
14:00
Nairn St Ninian
1 - 1 Full time
East End

McBookie.com First Division

14:00
Buckie Rovers
P - P
Aberdeen University
14:00
Longside
3 - 2 Full time
Dufftown
14:00
Stonehaven
4 - 3 Full time
Sunnybank
14:00
Stoneywood Parkvale
A - A
Fraserburgh United

McBookie.com Second Division

14:00
Glentanar
3 - 2 Full time
Cruden Bay
14:00
Islavale
P - P
Forres Thistle
14:00
Newmachar United
0 - 1 Full time
Spey Valley United
14:00
Whitehills
P - P
New Elgin

William Hill Scottish Cup 19-20 - Second Preliminary Round

15:00
Banks o' Dee
2 - 0 Full time
Golspie Sutherland

Wednesday 28 August 2019

Grill League Cup Section 8

19:30
Banks o' Dee
6 - 1 Full time
Newmachar United

Saturday 24 August 2019

McBookie.com First Division

14:00
Aberdeen University
5 - 0 Full time
Buchanhaven Hearts
14:00
Fraserburgh United
2 - 0 Full time
Dufftown
14:00
Stonehaven
4 - 0 Full time
Buckie Rovers
14:00
Sunnybank
1 - 2 Full time
Longside

McBookie.com Superleague

14:00
Banchory St Ternan
1 - 1 Full time
Ellon United
14:00
Banks o' Dee
5 - 0 Full time
Hall Russell United
14:00
Culter
5 - 2 Full time
Nairn St Ninian
14:00
Deveronside
3 - 1 Full time
Bridge of Don Thistle
14:00
Dyce Juniors
0 - 1 Full time
East End
14:00
Hermes
2 - 0 Full time
Maud
14:00
Montrose Roselea
1 - 2 Full time
Colony Park

McBookie.com Second Division

14:00
Forres Thistle
5 - 1 Full time
Newmachar United
14:00
Islavale
7 - 0 Full time
Whitehills
14:00
New Elgin
4 - 0 Full time
Burghead Thistle
14:00
Spey Valley United
2 - 1 Full time
Glentanar

Dominos Pizza North Regional Cup 19-20 - First Round

14:00
Cruden Bay
1 - 3 Full time
Stoneywood Parkvale

Wednesday 21 August 2019

Grill League Cup Section 4

19:30
Islavale
1 - 3 Full time
Forres Thistle

Saturday 17 August 2019

McBookie.com Second Division

14:00
Burghead Thistle
2 - 4 Full time
Islavale
14:00
Forres Thistle
6 - 1 Full time
Cruden Bay
14:00
Glentanar
3 - 2 Full time
Whitehills
14:00
Newmachar United
4 - 2 Full time
New Elgin

McBookie.com Superleague

14:00
Colony Park
1 - 0 Full time
Dyce Juniors
14:00
East End
0 - 2 Full time
Banks o' Dee
14:00
Ellon United
1 - 2 Full time
Deveronside
14:00
Hall Russell United
4 - 2 Full time
Maud
14:00
Hermes
0 - 3 Full time
Culter
14:00
Montrose Roselea
0 - 0 Full time
Banchory St Ternan
14:00
Nairn St Ninian
3 - 0 Full time
Bridge of Don Thistle

McBookie.com First Division

14:00
Dufftown
1 - 2 Full time
Buchanhaven Hearts
14:00
Longside
3 - 4 Full time
Aberdeen University
14:00
Stoneywood Parkvale
7 - 3 Full time
Buckie Rovers
14:00
Sunnybank
1 - 3 Full time
Fraserburgh United

Dominos Pizza North Regional Cup 19-20 - First Round

14:00
Spey Valley United
0 - 3 Full time
Stonehaven

Wednesday 14 August 2019

McBookie.com Superleague

19:30
Banks o' Dee
3 - 1 Full time
Montrose Roselea

McBookie.com Second Division

19:00
New Elgin
2 - 5 Full time
Islavale

Tuesday 13 August 2019

McBookie.com First Division

19:00
Aberdeen University
2 - 3 Full time
Stonehaven
19:00
Buchanhaven Hearts
2 - 5 Full time
Longside
19:00
Buckie Rovers
7 - 0 Full time
Dufftown
19:00
Sunnybank
3 - 0 Full time
Stoneywood Parkvale

McBookie.com Superleague

19:00
Banchory St Ternan
1 - 0 Full time
Hall Russell United
19:00
Culter
4 - 2 Full time
East End
19:30
Deveronside
3 - 1 Full time
Colony Park
19:00
Dyce Juniors
5 - 0 Full time
Bridge of Don Thistle
19:00
Ellon United
2 - 4 Full time
Maud

McBookie.com Second Division

19:00
Burghead Thistle
3 - 1 Full time
Spey Valley United
19:00
Newmachar United
3 - 1 Full time
Cruden Bay

Grill League Cup Section 7

19:00
Glentanar
1 - 8 Full time
Hermes

Grill League Cup Section 4

19:00
Nairn St Ninian
1 - 2 Full time
Forres Thistle

Saturday 10 August 2019

Grill League Cup Section 5

14:00
Banchory St Ternan
2 - 0 Full time
Aberdeen University
14:00
Bridge of Don Thistle
2 - 0 Full time
Colony Park

Grill League Cup Section 3

14:00
Dufftown
1 - 1 Full time
Spey Valley United
14:00
New Elgin
2 - 2 Full time
Buckie Rovers

Grill League Cup Section 6

14:00
East End
1 - 1 Full time
Sunnybank
14:00
Montrose Roselea
1 - 2 Full time
Stoneywood Parkvale

Grill League Cup Section 1

14:00
Ellon United
2 - 2 Full time
Deveronside
14:00
Maud
5 - 2 Full time
Buchanhaven Hearts

McBookie.com Second Division

14:00
Forres Thistle
5 - 0 Full time
Glentanar

Grill League Cup Section 8

14:00
Hall Russell United
3 - 0 Full time
Culter

McBookie.com Superleague

14:00
Hermes
4 - 1 Full time
Nairn St Ninian

Grill League Cup Section 4

14:00
Islavale
3 - 1 Full time
Burghead Thistle

Grill League Cup Section 2

14:00
Longside
4 - 2 Full time
Cruden Bay
14:00
Whitehills
0 - 9 Full time
Fraserburgh United

Grill League Cup Section 7

14:00
Stonehaven
1 - 1 Full time
Dyce Juniors

William Hill Scottish Cup 19-20 - First Preliminary Round

15:00
Banks o' Dee
5 - 0 Full time
Glasgow University

Wednesday 7 August 2019

Grill League Cup Section 4

19:15
Islavale
P - P
Forres Thistle

Tuesday 6 August 2019

Grill League Cup Section 5

19:15
Aberdeen University
0 - 4 Full time
Bridge of Don Thistle
19:15
Colony Park
1 - 5 Full time
Banchory St Ternan

Grill League Cup Section 4

19:15
Burghead Thistle
1 - 6 Full time
Nairn St Ninian

Grill League Cup Section 2

19:15
Cruden Bay
5 - 1 Full time
Whitehills
19:15
Fraserburgh United
3 - 2 Full time
Longside

Grill League Cup Section 1

19:30
Deveronside
3 - 2 Full time
Maud
19:15
Ellon United
3 - 1 Full time
Buchanhaven Hearts

Grill League Cup Section 3

19:15
Dufftown
2 - 1 Full time
Buckie Rovers
19:15
Spey Valley United
2 - 4 Full time
New Elgin

Grill League Cup Section 7

19:15
Dyce Juniors
0 - 3 Full time
Hermes
19:15
Glentanar
0 - 7 Full time
Stonehaven

Grill League Cup Section 8

Att. 40
Hall Russell United
1 - 2 Full time
Banks o' Dee
19:15
Newmachar United
1 - 5 Full time
Culter

Grill League Cup Section 6

19:30
Montrose Roselea
3 - 1 Full time
East End
19:15
Stoneywood Parkvale
2 - 2 Full time
Sunnybank

Saturday 3 August 2019

Grill League Cup Section 5

14:00
Bridge of Don Thistle
3 - 4 Full time
Banchory St Ternan
14:00
Colony Park
1 - 2 Full time
Aberdeen University

Grill League Cup Section 1

14:00
Buchanhaven Hearts
0 - 1 Full time
Deveronside
14:00
Maud
0 - 5 Full time
Ellon United

Grill League Cup Section 3

14:00
Buckie Rovers
2 - 1 Full time
Spey Valley United
14:00
New Elgin
1 - 4 Full time
Dufftown

Grill League Cup Section 2

14:00
Cruden Bay
0 - 4 Full time
Fraserburgh United
14:00
Whitehills
2 - 7 Full time
Longside

Grill League Cup Section 8

Att. 70
Culter
1 - 5 Full time
Banks o' Dee
14:00
Newmachar United
0 - 2 Full time
Hall Russell United

Grill League Cup Section 7

14:00
Dyce Juniors
6 - 1 Full time
Glentanar
14:00
Hermes
5 - 1 Full time
Stonehaven

Grill League Cup Section 6

14:00
East End
1 - 1 Full time
Stoneywood Parkvale
14:00
Sunnybank
1 - 1 Full time
Montrose Roselea

Grill League Cup Section 4

14:00
Forres Thistle
5 - 4 Full time
Burghead Thistle
14:00
Nairn St Ninian
6 - 0 Full time
Islavale

Latest news

Scottish Junior Cup 3rd round draw
General Scottish Junior Cup 3rd round draw

Scottish Junior Cup latest.

Scottish Junior Cup ties postponed
General Scottish Junior Cup ties postponed

Scottish Junior Cup latest

North Region Junior Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe